^späť

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Posledné komentáre

 • Ukončenie lyžiarskej sezóny

  1.maj
  Ja si pamatam ze sme to dali na 1. maja
   
 • Ukončenie lyžiarskej sezóny

  peknô
  v takýto vysoký dátum sme to ešte nedali.:-))).
   
 • Ďumbier a Chata MRŠ vol.2 – 16.-17.3.2019

  chata
  Krásne napísané :-). Viera
   
 • Ďumbier – Chopok

  hory
  Veru, výnimočný deň plný krásnych výhľadov ...

Login Form

Krížna,Veľká Ramžiná ,aneb Chrchloši na výlete ( 16.11.2017)

Krížna,Veľká Ramžiná ,aneb Chrchloši na výlete ( 16.11.2017)_1Minko mi ráno volá(resp asi ja volám jemu- nejako sa mi to už zlieva). Ráno príchod po 24-ke domov. Uťahaný, po chorobe - celkovo na padrť,ale vonka je pekne a treba vyhnať zlého ducha . Takže po povinnej jazde okolo 9:15 nasadám do El Niňa. Pôvodne som si myslel že ideme do našej lokalitky. Minko je však výmyselník. Parkujeme na Salaškách, už skoro od auta skáčeme do lyží. Minko vraví že pôjde pomaly, ale jeho a moje pomaly je diametrálne odlišné. Vyšľapal parádnu stopu hore Strmou- roky som tadeto nešiel , tak sa mi to aj pozdáva. Na Líške okrem Minka stretávam Šustíkovu Tenku , tak po doplnení tekutín a určení primárneho cieľa sa v rozťahanej(asi švédskej) trojke sunieme ku Krížnej , kde spoločne dosahujeme vrchol. Najprv Minko, potom Tenka a nakoniec aj ja. :-) . Hore máme potom s Minkom duet.

Odkašliavame - ja v molovej stupnici, on v durovej. Čistíme paranasálne sínusy len taký frkot, ja mám dojem že bronchiálny strom som pretiahol skoro celý ako kominárskou kefou. Lámeme Tenku so slovami hybaj s nama ( do Suchej), ona nám kontruje : ,,dnes som mama" . Čiže po dieťa, poriadiť, navariť a s láskou očakávať svojho vyvoleného. Tak to má byt a tak je to správné (parafráza na Černých baronov). Takže s Minkom pádíme dole- lyžovačka zhora fasová, trochu ťažší prach, nižšie trochu zarezávacia kôrka. Bombalurina parádna egno nugno.  Vytraverzujeme k hornému salašu. Mne sa v hlave ozve reminiscencia z detstva .Vďaka Vám strýkovia moji (a myslím že aj môj tatko má v tomto prsty ):-) . A mám verš v hlave- Na salaši, na tom hornom, zabil bača ženu ...... exkrementom. Fujtajbl - už sa toho dnes nezbavím. Nalepíme pásy a Minko sa ťahá rebrom zase hore. Tak ja teda za ním. Pri radarke sa už škerí. Že ideme do Ramžinej . Mám príkaz od žienky neskoňovať sa a neísť to 3.-krát ako minule ( čo som potom zdechýnal celý víkend rozbitý ako cigánska hračka).Takže dnes som to dodržal a po 2 výšľapoch to strihneme Ramžinou ( tú zakázanú nemáme od nikoho). Ľavým ypsilonom(orientácia zhora) je to parádne. Nasvietené, len kúštik odtopené, ufúkané. Balada. Tak si to hopkáme až po dno. Tu zurčí potok , slnko hreje. Taká marcová lyžovačka. Len v novembri. Potom to striháme po pár centi mäkkého snehu až po chodník. Nechytil som ani jeden škrt na sklznici. Tu radšej ale už lyžky dole z nôh. Pred Veľkým Úplazom v kriakoch nejako veľa stôp. Volám náčelníka Šedivého vlka- zhodujeme sa že rys. Keciame až po cestu , kde si lyže dávame na bágle. A hurá k autu.Minkovi vysvetľujem výhodu skialpu - hore si to vyšliapeš na lyžkách a dole si to pekne zlyžuješ . Po asfaltke už klopkáme ako 2 ďatle. Pri El Niňovi Minko zastavuje časomieru. Takže: časovo: 3:33 , výškovo cca 1200 m hore a aj dole. Cca 12 km. Foťák som nahau doma , Minko čo to pocvakal mobilom, kým mu neskapau- v tom najkrajšom samozrejme.

s pozdravom- Hare Krížna : Minko a ja . Nom ostal doma pred telkou. A Momo sa radšej fláka po Londýne ako by mal s nama lyžuvať. brekeke      


 • Zobrazení: 117
 • Zobrazení: 134
 • Zobrazení: 117
 • Zobrazení: 119
 • Zobrazení: 117
 • Zobrazení: 116
 • Zobrazení: 116
 • Zobrazení: 121
 • Zobrazení: 117
 • Zobrazení: 169
 • Zobrazení: 120

    


Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright 2019  Horskí Cocoti - HOCO