^späť

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Posledné komentáre

 • Krížna - Ramžiná - Krížna - Rybo - VIDEO

  Dakujem
  som rad ze sa paci
   
 • Krížna - Ramžiná - Krížna - Rybo - VIDEO

  Velka poklona
  Parada, velmi pekne spravene video. Tie zabery z ...
   
 • Vianoce, ako na jar

  Snehomili..
  No krasne .ani ste nestihli vytravit a uz drsr ten ...
   
 • Dobrý začiatok 2017 - video

  Poklona
  Krasne ste to odpalili,techni ka prasanová užasná,Zdenko ...

Login Form

Ďumbier: Choďák – alias Lezby mládenca príhodi a skúsenosti./3.1.2015/

Ďumbier: Choďák – alias Lezby mládenca príhodi a skúsenosti ./3.1.2015/_3Rysoval sa pekný začiatok roka , aj keď bez snehu . Tak sme sa s Tarhoňom dohodli , že načo sa nám do Tatrov Vysokých trieskať , keď ja sa možem vybáť aj niekde bližšie . Takže sever Ďumbiera .  Tarhonka popozeral sprievodcu, navnadil sa na nete , čo boli chalani z Horoklubu poliezli a na verejnosť zakvačili .  Že keďže so mnou, tak niečo ľahké . Cestou na Trangošku teplomer ukazoval okolo mínus 15 , na parkovisku až taká kosa nebola – kosa je až vtedy ,keď potiahnete nosom a nosové krídla sa prilepia na prepážku . Nosovú samozrejme . Občas sa prilepia na prekážku , ale to až okolo 4-5 promile, čo teraz nehrozilo .  Takže po parkingu, popri potoku, po značke smerom na Štefáničku .

Nad Halaškou sme stretli zástup Maďarov , ale fakt slušne vybavených – všetci mačky , paličky, seriózne vystrojení. A ako Jóna pot, tak Jóna pot ,sem tam servus . A pohľady na naše bosé nohy – teda zatiaľ bez mačiek . Na Mrš-ke sme buchli po čaji, ja som vyhrial chrbát pred krbom . Pat vytiahol od chatáročky sprievodcu Ďumbiera , aj do toho hľadel, aj mne čo-to ukazoval , ale moje brýle ostali v Bystrici , a ako starnem, tak moje oko je na blízko povedal by som to skorej gynekologicky : bez okuliarov vidím prečítať veľkú ....   .

     Okolo 11:15 sme už rezko stúpali smer Štiavnica . Zimný chodník popri tyčkách skoro bez snehu , zúfalec by to vyšiel aj na lyžiach – dalo by sa preštrikuvať ponad Jánsku dolinu , ale trepať lyže hore chodníkom na Štefáničku by sa mi fakt nechcelo . Na hrebeni sme sa nastrojili , navliekli sedáky, mačence , do rúk motyky a hurá dole . Teda skorej opatrne ako hurá systém . Východný žľab – tvrdý jak sviňa , stačí sa šmyknúť a štatistika exitov je o číselko vyššia . Človek by zletel až na tie šutre dole . Takže nosom k svahu, riťou do luftu a zliezačka 4x4 . Hanba , nehanba – ako vravievala moja starká : pomaly ďalej zájdeš. A už sme kukali ,ktorý že je ten náš Choďák- hľadáme stopy po lezení  , ale kde ništ , tu ništ . Tak najprv  jeden sympatický  kút, skúšame ním hore . Lano na ruksaku , šrouby do ľadu doma v pivnici . Ale v tom firne aj keď tvrdom by to asi aj tak nedržalo . Tak trochu vylezieme , omrkneme – hore sa to nejako zatvára , asi to nebude ono . Tak teda ešte nižšie – scenár sa opakuje . Tak si povieme – nevieme do toho nastúpiť, sereme na to ,ideme naspak Žľabom a vylezieme to trochu vľavo . Cestou míňame sympatickú vežičku so sedielkom , tak tam nastúpame . A zrazu – ajhľa nástup do cesty .

  Pat sa navazuje , popolieza , že vyššie niečo založí . Fukne do skaly kamoša /frienda , na erotiku je fakt zima / , a ide za roh . Už ho nevidím, len občas ešte čo-to počujem . Lana ubúda najprv pomaličky , potom rýchlejšie . Už ma aj kus klepe , tie nohavice sú teplé , ale pod ne by sa ešte niečo pýtalo . O chvíľku sa prekrikujeme , čo –to aj rozumieme , Pat kričí že 1 miesto je fakt na p...  – tak mu kričím že v tom prípade to možem j....t  , doistím ho a vyjdem hore zostupovkou . Že OK , on dolezie a zavolá . O 10 minút niečo volá , ale nerozumiem ani trt , tak hulákam pre zmenu ja . S rovnakým výsledkom . Skúsim telefón – signál bohový. Ja ho počujem , on mňa nie . Vraví že je hore, zaštanduje . O chvíľku ku mne zletí lano . Bez trhnutia, bez Tarhoňu . Odviazal sa, vyšiel hore a dole žliabkom schádza ku mne . Len ešte musí vyjsť po matroš . Tak ho odistím, pre celkový úspech už 2.-krát v tej istej ceste . Pozbiera , zlaní naspak . Ja už pomaličky vystupujem k slnku , lebo teplota je niekde okolo mínus 17-20 st . Hore na hrebeni sa konečne usmejem na Oskara , dám dokopy materál , zvesím zo seba sedák, cepíny na ruksak a dole chodníkom k chate MRŠ. Tu len personálu cez okno oznámime , že sme sa šťastne vrátili . Síce nie o 15:00 ako sme chceli, ale niečo po 17 . Slnko zaliezlo, po dlhej dobe som zažil na horách jeho prekrásny západ, nostalgicky som spomenul na časy v minulom tisícročí – aj snehu bolo , aj ja som bol mladší, západy slnka som vídaval celkom pravidelne spred Kamienky, resp Líšky . A samozrejme menej som sa bál do niečoho nalyžovať resp naliezť . Z toho ma vyliečilo pár prúserov , ktoré som našťastie prežil bez straty bodu / a samozrejme aj  zopár pohrebov mojich kamošov ,ktorí mali unavených strážnych anjelov/ .

  Hviezdy nám žmurkajú nad hlavami – je ich fakt plné nebo , už tomu chýba len 1,5 metra snehu pod lyžou a zavýjanie vlka . Cesta dole Trangoškou je fakt ,, zážitok“ – ľadovo, hrboľato . Na lyže vobec nie ,snehu ak –tak len pár milimetrov. Bez mačiek a palíc je to fakt o hubu . Ako sa vraví –dobrý horal , starý horal .

V B.Bystrici 4.1.2016 - Dušan


 • Zobrazení: 255
 • Zobrazení: 279
 • Zobrazení: 390
 • Zobrazení: 256
 • Zobrazení: 227
 • Zobrazení: 229
 • Zobrazení: 232
 • Zobrazení: 260
 • Zobrazení: 241
 • Zobrazení: 204
 • Zobrazení: 211
 • Zobrazení: 224
 • Zobrazení: 191
            

   


Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright 2019  Horskí Cocoti - HOCO