foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Posledné komentáre

 • Ferrata Dve veže

  Ferrata
  Pali treba tam ist podvecer, je tam toho vela tak ty ...
   
 • Ferrata Dve veže

  To sa nam dnes urobilo pekne
  V sobotu som len tak klikol na youtube a pozeram ...
   
 • Island - video

  Ponorit
  Dakujem . A budem so mna ladova bojka
   
 • Island - video

  Uzasne
  Ako už obvykle, úžasné video. Vďaka za zážitok.

Login Form

Ortúty - Skalka - Suchý vrch

Ortúty - Skalka - Suchý vrch_4

Ráno o ôsmej vyrážam smer Malachov. Nad obcou sú prístrešky kde už lúdia robili prípravu na guláše a grilovačku. Tak že som nebol sám, raní ptáče dál doskáče. Ako som sa dostal k chatám na Ortúty, zavládol tam pokoj a ticho. Pred poslednými chatami zabáčam do lava, na moje prekvapenie rampa nebola zamknutá, nemusel som zosadať z bicykla. Tento úsek som šiel celý čas po modrej značke. Tesne pred odbočkou na Tri kríže, bola zosunutá cesta. Musel som zosadnúť z bicykla a 30m potlačiť. Po 300m som bol prekvapený, bola tam spravená nová zvážnica, riadne strmá. Budem musieť isť preskúmať odkiaľ ide. 

Od tejto zvážnice bolo vidno že prebieha v lesoch ťažba, cesta bola mierne rozrýpaná, ale do pohody sa dalo po nej ísť. Dostal som sa na zvážnicu ktorá spája Králiky so Skalkou. 

Pokračoval po nej až do Králického sedla, tu som sa spustil Vodárenským chodníkom na Králiky. Na otočke autobusu som zabočil do prava cez chatovú osadu, lúky nad Mútnym až k jazeru. Pri Mútnom bol neskutočný kľud a pokoj, to jazero je v krásnom prostredí obkolesenom lesom. Prudším stúpaním na Suchý vrch. Tu som nešiel dole po asfaltke, pri koňoch som zabočil prudko do ľava cez lúku a lesom cez ozajstný Suchý vrch. A odtiaľto som sa spustil prvý krát smerom do Skubína. Ani som nevedel že sú tam také pekné lúky. V tejto časti Skubína som v živote nebol. Z Podlavíc cyklochodníkom až do Hajzlov na jedno zdravotne. Na bicykli je super že môžeš spoznávať nove trasy a krásu nášho Slovenska.


 • Zobrazení: 20
 • Zobrazení: 18
 • Zobrazení: 18
 • Zobrazení: 41Relive '32,00km Walk'

 

 

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright 2019  Horskí Cocoti - HOCO